سیاست بازپرداخت

برگشت (در صورت وجود)

ما بازگشت محصولات را می پذیریم. مشتریان حق دارند ظرف ۳ روز پس از تحویل محصول ، درخواست بازپرداخت کنند. برای واجد شرایط بودن بازپرداخت ، کالای شما باید استفاده نشده و در همان شرایطی که شما دریافت کردید. همچنین باید در بسته بندی اصلی باشد. برای تکمیل برگشت شما ، به یک گواهی یا اثبات خرید نیاز داریم. لطفا از خدمات مشتری ما بخواهید تا مطمئن شوید که بسته را به آدرس صحیح ارسال می کنید.

 

اگر بازگشت بدون هماهنگی توسط مصرف کننده ایجاد شود ، مصرف کننده باید مسئولیت هزینه حمل را داشته باشد. اگر به دلایلی، کالاهای دریافتی آسیب دیده یا صحیح نباشد ، مصرف کننده ملزم به پرداخت هزینه حمل و نقل به همین دلیل نیست. هیچ هزینه بازپرداختی برای بازپرداخت محصول برای مصرف کنندگان در نظر گرفته نمی شود.

 

بازپرداخت (در صورت وجود)

پس از دریافت و بازرسی شما ، ما یک اعلان دریافت را برای شما ارسال خواهیم کرد. ما همچنین از تأیید یا رد بازپرداخت شما مطلع خواهیم کرد. در صورت تأیید ، بازپرداخت شما پردازش می شود و اعتبار به طور خودکار در کارت اعتباری یا روش اصلی پرداخت شما ، طی مدت معینی از روز اعمال می شود.

 

بازپرداختهای دیرهنگام یا مفقود شده (در صورت وجود)

اگر هنوز بازپرداخت دریافت نکرده اید ، ابتدا حساب بانکی خود را دوباره بررسی کنید. سپس با بانک خود تماس بگیرید که احتمالا قبل از ارسال بازپرداخت ، مدتی زمان پردازش وجود دارد. اگر همه این موارد را انجام داده اید و هنوز بازپرداخت خود را دریافت نکرده اید ، لطفا با ما در service@immatec.com تماس بگیرید.

 

لطفاً برای دریافت آدرس برگشت با خدمات مشتری ما service@immatec.com تماس بگیرید.